https://www.creativecables.cz/9_segula SEG55005

LED Globe G80 Clear Light Bulb Floating Collection 4W 240Lm 2200K Dimmable

SEG55005

Nový produkt

1 160,00 Kč

Cena včetně recyklačního příspěvku.

- +

Looking for a light that can convey emotion, setting the tone for a romantic and magic atmosphere in any room? Then check out the light bulbs from the Floating collection. Thanks to their hidden filament on the edge of the globe, they emanate a light that almost seems to fluctuate, for a truly unique effect.

The smallest in the collection, this Light bulb has transparent glass and an 8cm diameter, to embellish a table lamp or to pair with others from the same series in a one-of-a-kind chandelier. However you choose to use it, rest assured you'll set a warm, intimate tone in your home for yourself or for your family and friends.

Attention: to dim a LED Light bulb you will either need a specific dimmer or the new generation of universal dimmers. Check out the selection we offer on our website.

Více informací

  • Více informací
  • Parametry
  • Download PDF
  • Policy

    • Name: 14denní pravidla pro vrácení zboží
    • Description Pokud se rozhodnete, že si produkty zakoupené na našich webových stránkách neponecháte, můžete využít tzv. "právo na odstoupení od smlouvy". Od okamžiku, kdy jste je obdrželi, máte 14 dní na vrácení celé objednávky nebo její části. Výrobky musí být vráceny nepoškozené, v nepoškozeném stavu a v původním obalu. Právo na odstoupení od smlouvy se nevztahuje na výrobky vyrobené na míru nebo na výrobky zjevně upravené na míru, včetně výrobků vyrobených pomocí konfigurátoru.
    • Klikněte sem pro více informací

 
Více informací

Light bulb type: LED
Shape: Globe
Fitting: E27
Width: 80 mm
Length: 105 mm
Volt: 220/240V
Watt: 4W
Energy class: G
Light colour: 2200 K
Brightness: 240 Lm
Dimmable: Yes

Our dimmable light bulbs with straight filament work with any dimmer (TRIAC or IGBT), whilst for the light bulbs with curved filament we strongly recommend the IGBT dimming.

To choose the dimmer: Important to keep in mind the maximum and the minimum power range of the user, because if the adjusted power falls below the minimum licensed threshold it might cause the user damage and flickering.

 
Parametry
TvarGlóbus
Barva sklaPrůhledný
Download PDF

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Nabídka